Genel Blog

3D Secure Olmayan Siteler ( Güncel Liste )

Cardable siteler olarak tabir edilen 3D Secure olmayan sitelerin 2020 güncel listesi sizinle.

3D secure olmayan alışveriş siteleri artık pek güvenli olmasa da alışveriş yapması kolay olduğu için birçok kişi tarafından hala tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeni alışveriş yaparken her defasında sizin telefonunuza sms ile şifre göndererek 3d secure onayı isteyen siteler müşterilere büyük zaman kaybetmektedir. Ayrıca telefonunu her zaman yanında taşımayan müşterilerin alışveriş yapabilmesine engel olan bu güvenlik sistemi birçok kişiyi 3d secure olmayan sitelere yönlendirmektedir.

Cardable siteler olarakta bilinen 3d secure olmayan siteler sizden alışverişinizi tamamlamak için ödeme yapmak istediğinizde ekstra bir onay istememektedir. Kart bilgilerinizi girdikten sonra ödeme işlemi için onay verdiğinizde telefonunuza şifre gönderilmeden kolayca siparişinizi oluşturabilirsiniz.Genellikle forumlarda da oldukça sık aranan 3d secure olmayan siteler birçok yerde güncel liste olmaması nedeni ile faydalı bilgi bulunmamaktadır. Sizin için hazırladığımız bu liste ile 2020 yılı itibari ile güncellenen cardable sitelere kolayca ulaşabilirsiniz.

3D Secure Nedir ?

Bankaların müşterilerinin kredi kartlarını güvende tutabilmesi için oluşturduğu ek bir güvenlik yöntemi olan 3D Secure bir şifreleme teknolojisidir. Alışverişini tamamlamak için kartından para çekilmesine onay veren müşterilerin gerçekten kart sahibi olduğunu anlayabilmek için uygulanan bu güvenlik yöntemi dolandırıcılık işlemlerini yüksek oranda azaltmıştır.Her ödeme işleminde kart sahibinin telefonuna genellikle 6 haneden ve rakamdan oluşan bir şifre gönderen bankalar bu şifreyi ödeme yapılması istenilen alışveriş sitesine girilerek onayını talep etmektedir. Böylece son zamanlarda sıkça yaşanan çocukların evebeynlerinin kredi kartı ile alışveriş yapmasına engel olunabilecek ve kart sahibi telefonuna gelen 3d secure sms şifresi ile bu işlemden haberdar olacaktır. Ancak her ne kadar üst düzey bir güvenlik yöntemi olsa da günümüzde birçok alışveriş sitesi bu güvenlik teknolojisini henüz kendi ödeme yazılımlarına eklememiştir. Cardable yani 3D secure olmayan siteler olarak bilinen bu alışveriş siteleri ile sadece kredi kartı numarası ile cvv koduna dahi ihtiyaç duymadan alışveriş yapmanız mümkündür.

3D Secure Olmayan Siteler 2021

3d secure olmayan siteler cep telefonuna ulaşamadığınız zamanlarda tercih edebileceğiniz cardable alışveriş siteleri ile sms onayı yapmadan saniyeler içerisinde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki sitelerden birini kullanarak güvenlik teyidi almadan alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Ancak uyarmalıyız ki eğer bu yöntemi kullanarak alışveriş yapmayı düşünüyorsanız paylaştığımız siteler dışında bilmediğiniz sitelerden alışveriş yapmayınız.Birçok dolandırıcı phising adı verilen sahte siteler ile kart bilgilerinizi kopyalarak bu sitelerden kartınız ile alışveriş yapabilir ve 3d secure onayı kullanmadığınız için siz bu alışverişlerden haberdar olamazsınız.Bu yüzden 3d secure olmayan siteler ve alışveriş noktalarının sizin için güvenli olmadığını bilmenizi isteriz.Yine de alışverişlerinizi bu şekilde yapmak isterseniz bir sanal kart kullanmanızı ve alışveriş tutarınız kadar limit belirlemenizi tavsiye ederiz.

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren 3D secure olmayan alışveriş siteleri aşağıdaki gibidir.

 • Amazon Türkiye
 • Hepsiburada
 • N11 ( Daha önce alışveriş yaptıysanız sms onayı istememektedir)
 • Yukko
 • Trendyol
 • Avansas
 • Amazon
 • Apple
 • Kodak
 • Canon
 • Warmart
 • Overstock
 • DHL
 • Netflix

Yukarıda paylaştığımız siteler aracılığı ile alışverişlerinizi sms onayı olmadan hızlıca yapabilirsiniz. Bu siteler ülkemizde uzun yıllardır faaliyette olan güvenilir alışveriş siteleridir. Ayrıca bu sitelerin haricinde Netflix’te 3d secure istemeyen sitelerden biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu