Güncel Konular

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır? Vodafone mobil ödeme; cep telefonu ile pratik bir biçimde alışveriş yapılmasına, hızlı ve güvenilir bir biçimde satın alma gerçekleştirilmesine olanak tanıyan, bir çeşit online ödeme sistemidir.

Türkiye’de en fazla abone sahibi olan mobil GSM operatörlerinden biri Vodafone’dur. Üstelik Vodafone, müşterilerine Vodafone Pay ile mobil ödeme olanağı da sağlıyor. Peki, Vodafone mobil ödeme ya da bir diğer deyişle Vodafone Pay nedir?

Vodafone Mobil Ödeme Nedir?

Vodafone mobil ödeme, Vodafone tarafından sunulan servis adı ile Vodafone Pay şeklinde lanse edilmektedir. Peki, Online olarak çeşitli hizmetler satın almak adına kullanılan bu yöntem nedir?

Vodafone Pay; Vodafone abonelerine özel olarak cep telefonu ile ödeme işlemi yapılmasını sağlayan, Google Play Store, IOS App Store, Spotify gibi platformlar üzerinden alışveriş yapılmasına olanak tanıyan, ilgili alışverişe ait ödeme fatura tutarının, yine doğrudan Vodafone faturasına yansıtılarak tahsil edilmesine imkân tanıyan, son derece basit bir ödeme yöntemidir.

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Teknoloji altın çağını yaşarken, son yıllarda hayatımıza giren yeniliklerin haddi hesabı yok. Söz konusu dünyanın ve Türkiye’nin en büyük mobil GSM operatörlerinden biri olunca, yine bu anlamda da farklı teknolojiler ile karşı karşıya kalıyoruz. Vodafone, pek çok güvenilir GSM operatörü gibi ihtiyaç halinde online alışveriş gerçekleştirebilmeniz adına, faturaya yansıtabileceğiniz Vodafone PAY adlı ödeme sistemi ile her daim yanınızda. Bu hizmetten faydalanabilmek adına ilgili Vodafone Mobil Uygulaması, Müşteri Hizmetleri ve Vodafone bayilerinden işlem gerçekleştirmeniz yeterli.

Ancak, bazen öyle durumlar ile karşı karşıya kalınıyor ki, mobil ödeme insanın başına türlü dertler açabiliyor. Bu gibi durumlarda güvenlik amacı ile mobil ödeme kapatma işlemi gerçekleştirmek, herkes için çok daha faydalı. Peki, bir SMS ile mobil ödeme kapatılabilir mi?

Hattınızı mobil ödeme işlemlerine kısıtlamak için “MOBILODEME KAPAT” yazarak, ilgili SMS’i 7878’e göndererek Vodafone hattınızı mobil ödemeye kapatabilirsiniz.Vodafone SMS ile mobil ödeme kapatma işlemi, Vodafone tarafından tüm abonelerinin güvenliği adına istedikleri an ve istedikleri yerden mobil ödeme özelliğini devre dışı bırakabilmek adına kullanılıyor. Eğer bir Vodafone abonesiyseniz ve mobil ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra, ilgili özelliğin tekrar devre dışı kalmasını istiyorsanız, bu durumda SMS ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone İnternetten Mobil Ödeme Kapatma

Vodafone aboneleri, Vodafone internet adresi üzerinden giriş yapabilecekleri Online İşlemler Giriş menüsü üzerinden, mobil ödeme ile ilgili işlemlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirler. Vodafone resmi internet sitesi üzerinden sağlanabilen bu işlem, kolay ve pratik bir biçimde internetten de mobil ödeme özelliğini kapatma imkânı sağlıyor.

İnternet üzerinden Vodafone mobil ödeme kapatma işlemini gerçekleştirmek üzere www.vodafone.com.tr adresine girmeli, ekranın sağ üst köşesinde yer alan Online İşlemler Giriş butonunu tıklamalı, sizden istenen bilgiler ile giriş işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Şifresi olmayanlar için S yazarak 7000’e SMS atmak sureti ile Online İşlemler Giriş adına şifre temini kolayca gerçekleştirilebilir. Bu aşamadan sonra ‘’Servislerim’’ sekmesinden Mobil Ödeme yönlendirmesini takip ederek, istediğiniz an Vodafone mobil ödeme özelliğini açıp, kapatabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri ile Mobil Ödeme Kapatma

Vodafone ile yukarıda verdiğimiz detaylar dâhilinde mobil ödeme kapatma işlemi oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Ancak, öyle bir an geliyor ki tüm bu prosedürler ile uğraşmak yerine, bir telefon ile işlerinizi çözmek isteyebiliyorsunuz. Bu tür durumlarda yardımınıza koşacak departman ise Vodafone Müşteri Hizmetleri. Peki, Vodafone ile mobil ödeme açma ve kapama işlemleri dışında da işinize yarayacak müşteri hizmetleri hattına nasıl ulaşabilirsiniz?

Vodafone Müşteri Hizmetleri çağrı merkezi ile mobil ödeme kapatma işlemleri adına, haftanın 7 günü, günün 24 saati ve istediğiniz her an cep telefonlarınızdan 542’yi veya diğer hatlardan 0850 210 0 542 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Vodafone, bu hizmet için ayrıca 0542 542 00 00 numaralı hattı da yine Müşteri Hizmetlerine tahsis etmiştir. Yılın 365 günü hizmet alabilmek adına aktif faaliyet gösteren Vodafone Müşteri Hizmetleri hattı, faturalı veya faturasız hatlar için mobil ödeme işlemlerini açma ve kapatma hizmeti de vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu