Kripto Paralar

VeChain (VET) Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

VeChain (VET) Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler VeChain (VET) Coin kaç tl? Blockchain teknolojisinden olağan bir şekilde faydalanan ve aynı zamanda dağıtılmış bir ekosistem olarak VeChain (VET) karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda adından sıkça söz edilen bu altcoin, aynı zamanda Şangay merkezli bir kripto olmaktadır. 2015 senesinde BitSe kapsamında ortaya çıkmıştır. Bu kripto paranın, herkese açık olan bir versiyonu da bulunmaktadır. Herkese açık olan bu blockchaine ise; VeChainTor adı verilmektedir.

VeChain (VET) Nedir?

Söz ettiğimiz üzer, VeChain Vakfı Singapur’da kuruluştur. Bu vakfın ise kendi çapında bazı amaçları ve aynı zamanda bazı hedefleri bulunmaktadır. Bu vakıf, VeChain’in hem gelişmesi hem ilerlemesi hem de yönetilmesinden sorumludur. Bunları hedef almıştır. Bu coin, bazı kişiler tarafından olgunlaşmış bir şirket olarak bilinmektedir. Kaldı ki böyle de kabul edilmiştir. Çünkü gerçek dünyada, birçok işletme uygulamasının, halihazırda oluşmasına olanak sağlamıştır.

Bu oluşum, sadece teorik olarak karşımıza çıkmamaktadır. Whitepaper 2.0’da bu konu hakkında değinilen bir kısım bulunmaktadır. 700’den fazla girişim, bu konuda teste tabii tutulmuştur. Kendilerince bu uygulamayı yapmışlardır ve sonrasında da değerlendirmişlerdir. Fortune seviyesine baktığımız zamanda ise; 100’den fazla şirkette uygulamaya konduğuna da şahit olabiliyoruz.

VET ve VTHO Nedir?

VeChain, kendi çapında ve bilindiği üzere 2 farklı tokene sahip olmaktadır. Bu tokenleden birisi VET birisi de VTHO olacaktır. Bu aşamada VET tokeni, VeChain tokeni olacaktır. VeChainThor olarak adlandırılan, blockchain üzerinden, hem piyasa spekülasyonu hem de finansal işlemler için kullanılmaktadır. VTHO (VeThor Token) ise; yine VeChainThor üzerinden, bazı işlemleri gerçekleştirmek için yapılan “enerji tokeni” olacaktır. Eğer sizlerde bir VET sahibi iseniz; VeChainThor üzerinden kullanabilmek için VTHO oluşturabilirsiniz. Ayrıca VET için kullanım alanları; gıda güvenliği, sahtecilik engelleme, sağlık kayıtları, karbon emisyonu takip etme gibi alanlar olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu