Belediye Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, yoksul vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Malatya Belediyesi tarafından verilen yardımlar sayesinde vatandaşların temel gereksinimleri önemli ölçüde karşılanmış olur. Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile hem erzak hem de nakit para yardımı talep edilebilir. Bu konuda belediye makamı da gerekli incelemeleri yaparak yoksul kimselere destek olmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında pek çok yardım hizmeti bulunur. Vatandaşların da kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu yardımlardan birine başvuruda bulunmaları mümkündür. Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2022 kriterleri de bu rehberimizde yer almaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile belediye makamının sağladığı pek çok yardıma başvuruda bulunmak mümkündür. Malatya Belediyesi, muhtaç durumda olan her vatandaşa yönelik çeşitli yardımlarda bulunan sosyal bir belediyedir. Belediyenin sağladığı yardımlar da Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından dağıtılır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardımları için de aşağıdaki liste takip edilmelidir:

 • Gelir durumu asgari düzeyin altında olan vatandaşlara verilen çeşitli yardımlar
 • Şehit ya da gazi yakınlarına verilen yardımlar
 • Kimsesiz kişilere verilen yardımlar
 • Hasta ya da engelli kişilere verilen yardımlar
 • Yaşlı kimselere verilen yardımlar
 • İşsiz ya da düzenli geliri olmayan kişilere verilen yardımlar
 • Kira yardımları
 • Yakacak yardımları
 • Fatura ödemesi yardımları
 • Pandemi döneminden etkilenen kişilere yönelik yardımlar
 • Öğrencilere yönelik burs, kırtasiye, okul üniforması ya da tablet gibi yardımlar
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması durumunda verilen yardımlar
 • Doğal afet ya da yangın gibi durumlardan etkilenen kişilere yönelik yardımlar
 • Maddi durumu yetersiz olan yeni doğum yapmış kadınlara yönelik yardımlar
 • Bebek bezi, süt ve mama yardımları
 • Sıcak yemek ve ekmek yardımları
 • Gıda yardımları ve erzak kolisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında yukarıdaki bahsi geçen yardımlardan faydalanılması mümkündür.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin de elbette bazı şartları sağlıyor olup olmadıklarına bakılır. Malatya Belediyesi, özellikle de kimsesiz, yaşlı ya da hasta olan kişileri yardım başvurularında öncelikli olarak kabul etmektedir. Buna ek olarak başvuruda bulunacak olan kişilerin mutlaka muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesini beyan etmeleri gerekir.

Aynı zamanda Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için başvuruda bulunacak olan kişilerin Malatya il sınırlarında ikamet ediyor olması da şarttır. Aşağıdaki listede de yardım başvurusunda bulunacak kişilerde aranılan kriterler verilmiştir.

 • Gelir durumu asgari gelirin altında kalan kişiler
 • Kimsesiz, yaşlı, hasta ya da engelli bireyler
 • Öğrenci olup maddi sıkıntı çeken kişiler
 • Şehit ya da gazi yakını olup maddi sıkıntı çeken kişiler
 • Doğal afetlerden etkilenen kişiler

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için yukarıda verilmiş olan şartlardan en az birini sağlıyor olmak gerekir. Bu doğrultuda yapılan yardım başvuruları değerlendirme altına alınacaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için vatandaşlara birden fazla seçenek sunulabilir. Bu bağlamda doğrudan belediye makamına gidilerek ilgili birimlere yüz yüze başvuruda bulunulması da mümkündür. Aynı zamanda Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden de yardım başvurusu yapılabilir.

https://www.malatya.bel.tr/iletisim/ linkinden de yardımlar konusunda genel bilgi alabilmek mümkündür. Malatya Büyükşehir Belediyesi, kendi atamış olduğu sabit telefon hatları aracılığı ile de yardım başvurularını değerlendirme altına almaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için her şeyden önce bir yardım başvuru formu doldurmak gerekir. Başvuru formu, bu konuda atılacak ilk adım olup ciddiye alınması gereken bir belgedir. Başvuru formunun beyan edilmediği yardım başvuruları ne yazık ki geçersiz kabul edilecektir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yetkili birimlerinden yardım başvuru formu talep edilebilir. Aynı zamanda e – devlet kapısı sistemi üzerinden de belediye yardımları için başvuru formu doldurulabilir. Yardım başvuru formunda kişinin kimlik, adres ve iletişim bilgilerini konu alan sorular yer alır. Aynı zamanda formun bir kısmında gelir durumu ile ilgili de bazı sorular bulunmaktadır.

Yardım başvuru formunun mutlaka eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Aynı zamanda formda yer alan sorulara da kesinlikle doğru yanıtların verilmesi gerekmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için belli bir zaman geçtikten sonra sorgulama yapılması da mümkündür. Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilgili birimler görevlendirerek yardım başvurularının neticeye bağlanmasını sağlar. Bunun için de hem yüz yüze hem de online olarak yardım başvurusu sorgulama imkanları verilmiştir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan resmi web sitesi aracılığı ile sorgulama yapabilmek ve başvuru durumunu öğrenmek mümkündür. Belediye yardımları da başvurudan 2 ila 4 hafta sonra sonuçlanır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için belediye tarafından özel olarak atanmış olan telefon numaraları vardır. 444 51 44 numaralı Çağrı merkezinden başvurular hakkında genel bilgilere erişmek mümkündür. Aynı zamanda 153 numaralı çağrı merkezi ile de belediye yardımları hakkında bilgi alınabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde aynı zamanda gıda yardımı da yer almaktadır. Malatya Belediyesi, gıda yardımlarını hem erzak hem de sıcak yemek olarak iki farklı şekilde yapmaktadır. Gıda yardımı kapsamında verilen erzak yardımında bir hanenin mutfak ihtiyaçları yer alır. Bu da genellikle yağ, şeker, un ve kuru bakliyattan oluşan bir yardımdır.

Gıda yardımları aynı zamanda dorğudan günlük sıcak yemek ve ekmek olarak da sağlanır. Malatya Belediyesi, her gün pek çok muhtaç kişiye sıcak yemek ve ekmek yardımı dağıtımı sunar. Aynı zamanda Ramazan ayı boyunca da Malatya’nın pek çok noktasına ücretsiz hizmet veren aşevleri kurulmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile gıda yardımı alacak olan kişiler bu yardımlardan bazı özel günlerde de faydalanabilirler. Özellikle de Ramazan ve Kurban Bayramı döneminde Malatya il sınırlarında yaşayan ailelere erzak ve yemek yardımı yapılmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde gıda yardımı için de gerekli adımlar atılmış kabul edilir. Belediye yardımlarından olan gıda yardımı için de form doldurup gerekli belgeleri beyan etmek yeterli olacaktır. Gıda yardımı başvurusunda bulunmadan önce de muhtarlıktan talep edilen yoksulluk belgesine ihtiyaç vardır. Bu tür yardımlar da başvurudan hemen hemen 2 ila 4 hafta sonra sonuca kavuşturulur.

Malatya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden başvuru yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden başvuruda bulunak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu linke tıklayabilirsiniz.

malatya büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak erzak yardımlarından da faydalanmak söz konusu olabilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı için de yoksulluk belgesi gibi belgelerin beyanı şart koşulur. Malatya Büyükşehir Belediyesi erzak başvurusu da diğer yardımlar gibi belediyenin yetkili makamlarına yapılır. Aynı zamanda e – devlet sisteminden de erzak yardımı talep etmek mümkündür.

Erzak yardımı kapsamında hem mutfak hem de temel hijyen ihtiyaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda eğer talep edilirse kıyafet ve kırtasiye gibi yardımlar da yapılabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, nakit para yardımlarını da içine alan kapsamlı bir hizmettir. Yardım parası talep eden kişilerin gelir durumlarını resmi belgeler ile birlikte beyan etmiş olmaları gerekir. Nakit para yardımlarında da her zaman kimsesiz, yaşlı ve hasta bireyler öncelik sahibidir. Malatya Büyükşehir Belediyesi, her sene binlerce haneye düzenli olarak nakit para yardımında bulunmaya da devam etmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde henüz doğrudan süt yardımına yönelik bir hizmet bulunmamaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni doğum yapmış olan kadınlara yönelik bazı yardımlar sunmaktadır. Bu yardımlar arasında anne ve bebek için gerekli olan çeşitli temel gereksinimler vardır.

Malatya Belediyesi, bebek bezi ve mama gibi ihtiyaçlara yönelik de yardım kalemleri içerir. Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile bu tür yardımlara başvuruda bulunmak da mümkün olacaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde çeşitli maddi yardım hizmetleri de öne çıkmaktadır. Maddi yardımlar, muhtaç durumda olan her vatandaşa yöneliktir. Hem aileler hem de öğrenciler bireysel olarak bu tür yardımlardan faydalanabilir. Malatya Belediyesi, başarı oranı yüksek olan öğrencilere de her ay olmak üzere burs desteğinde bulunur. Buna ek olarak belediyenin kimsesiz ve işsiz kimselere yönelik de bazı maddi yardımları bulunmaktadır.

Maddi yardımlar için de bağlı bulunulan muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesine ihtiyaç vardır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak suretiyle sosyal yardım kartı alabilmek de söz konusudur. Malatya Belediyesi, kendi anlaşmalı olduğu mağaza ya da marketlerde geçerli olan sosyal yardım kartına her ay ödeme yapmaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 olarak isimlendirilen bu kartın temel ihtiyaçlar için kullanılmasına izin verir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan bankalardan alınan kartın amacı düzenli para yardımının yapılmasını sağlamaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi 44 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi 44 kart ile dar gelirli vatandaşlara düzenli olarak sosyal yardım yapmaktadır. 44 kart içerisine aylık düzenli olarak yüklenen bakiye dilediğiniz market ve bakkaldan gıda ve erzak alışverişi yapma imkanı bulursunuz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi 44 kart başvurusu yapmak için 444 51 44 Malatya Beyaz Masa hattı arayarak hem başvuruda bulunabilir hem de başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlaşma birimi başvuruları titizlikle değerlendirerek uygun olan ailelere Malatya 44 kart teslimi yaparlar.

Malatya 44 kart başvurusu yaptıktan sonra gerekli inceleme ve gelir durumunuz detaylı olarak incelenecek ve evinize gelecek belediye yetkili incelemede bulunacaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte belediyeden para yardımı da talep edilebilir. Para yardımları düzenli olarak sunulan başlıca yardım hizmetlerinden biridir. Bu tür yardımlarda her zaman yoksulluk belgesinin beyan edilmesi de şarttır. Malatya il sınırlarında ikamet eden ve muhtaç durumda olan herkes bu yardıma başvuruda bulunabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu