Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde İzmir’de ikamet eden yoksul vatandaşların da sesleri duyulmuş olur. İzmir Büyükşehir Belediyesi, her ay düzenli olarak hem erzak hem de nakit para yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında alınan yardımlardan da İzmir’de ikamet eden yoksul kişiler faydalanır. Belediye, düzenli olarak sunduğu yardımlar sayesinde halkın da yaşam standartlarını yükseltmeye çalışmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için vatandaşların karşılaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu rehberde de İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilinmesi gereken en önemli detaylar yer alır.

İzmir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında belediyeden pek çok konuda yardım alabilmek mümkündür. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, yoksul ve muhtaç durumda bulunan kişilere yönelik sunulan en önemli hizmetlerden biridir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları içerisinde de hem erzak hem de nakit para türünde yardımlar bulunur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında talep edilebilecek yardımlar da aşağıdakiler gibidir.

 • Asgari gelirin altında bir gelire sahip olan vatandaşlara yönelik erzak ya da nakit para yardımları
 • Kimsesiz vatandaşlara yönelik çeşitli alanlarda yardımlar
 • İşsiz kimselere yönelik yardımlar
 • Pandemi döneminde işini kaybeden kişilere yönelik yardımlar
 • Pandemi döneminde maddi sıkıntılar yaşayan esnafa yönelik yardımlar
 • Sıcak yemek, ekmek ve süt yardımı
 • Erzak kolisi ve çeşitli yardım kolilerinin dağıtımı
 • Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara yapılan yardımlar
 • Kaza ya da yangın gibi durumlardan etkilenenlere yapılan yardımlar
 • Kira yardımları
 • Yakacak yardımları
 • İlaç, bakım ve sağlık yardımları
 • Yaşlı kimselere sunulan yardımlar ve hizmetler
 • Engelli ya da hasta vatandaşlara yönelik yapılan yardımlar
 • Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs, tabet ya da kırtasiye yardımları
 • Evin geçimini sağkayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması durumunda verilen yardımlar
 • Bebekli ailelere yönelik süt, bebek bezi ve mama yardımları
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yukarıda bahsi geçen bu tür yardımlar yer alır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları sayesinde il sınırlarında yaşayan vatandaşlar da rahat bir nefes almış olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında sunulan yardımlar yoksul ve muhtaç durumda olan kişilere yöneliktir. Bu yüzden de yardım başvurusunda bulunacak olan kişilerin muhtarlıktan yoksulluk belgesi alması şarttır. Aynı şekilde yardım başvurusunda bulunacak kişilerin İzmir il sınırlarında ikamet ediyor olması da önemli bir kriterdir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin taşıması gereken özellikler aşağıda sıralandırılmıştır.

 • Yoksulluk belgesine sahip olan kişiler
 • Gazi ve şehit yakını olup yoksul olan kişiler
 • Öğrenci olup maddi durumu yetersiz olan kişiler
 • Hasta, yaşlı ve engelli olup maddi durumu yetersiz olan kişiler
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması
 • Pandemiden ekonomik anlamda etkilenmiş olmak
 • Doğal afet, kaza ya da yangın gibi felaketlerden etkilenmiş olmak

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için yukarıda verilen kriterlerden birini karşılıyor olmak yeterlidir. Bu sayede İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ya da nakit yardımı için başvuruda bulunulabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişiler birden fazla kanal üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6?AspxAutoDetectCookieSupport=1 adresi üzerinden İzmir Belediyesi’nden yardım talep edilebilir. Aynı zamanda aynı link ile birlikte yardımlar hakkında bilgi alabilmek de mümkündür.

Online başvuru yapma imkanı olmayan kişiler de doğrudan belediyenin ilgili birimlerine başvuruda bulunabilirler. Bizİzmir yardım başvurusu gibi seçenekler de yardım başvurusu yapmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda belediye tarafından özel olarak atanmış olan sabit hatlar üzerinden de yardım başvurusunda bulunmak mümkündür.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için de hem yüz yüze hem de online yöntemlerden biri izlenebilir. Bunun için de https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit adresini kullanmak doğru bir adım olacaktır. İzmir Belediyesi, pek çok yardım başvurusunu online olarak almaktadır. Bu da hem ilgili birimlerin hem de başvuruda bulunacak olan kişinin işini daha da kolay kılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için aynı zamanda 153 numaralı çağrı merkezi de aranabilir. Beyaz Masa çağrı merkezinden başvurular hakkında bilgi almak ve aynı zamanda yardım başvurusunda bulunup formu doldurmak da mümkündür.

Başvuru formunda yer alan soruların da her zaman doğru yanıtlar ile cevaplanması gerekir. Formda, kimlik, adres ve iletişim bilgileri yer alırken aynı zamanda gelir durumuna dair sorular da bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için sorgulama yaparken de yine belediyeye ait web sitesinden destek alınabilir. Yapılan yardım başvurularının tamamı ilgili platforma giriş yapılarak sorgulanabilmektedir. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin özel olarak atamış olduğu sabit hat üzerinden de yardım başvurusu sorgulaması yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sonucu sorgulamak için 444 44 35 numarası arayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için özel olarak atanmış olan bir sabit hat vardır. 0232 293 80 00 numaralı hattı arayarak su faturası yardımları hakkında bilgi almak mümkündür. Bunun yanı sıra 444 40 35 numaralı çağrı merkezinden de tüm yardımlar hakkında bilgi edinilebilir.

İzmir Belediyesi, 153 numaralı Beyaz Masa çağrı merkezi ile de vatandaşlara gereken tüm bilgileri sunmaktadır. Aynı şekilde yardım başvurusunun sorgulanması adına da bu sabit hatlar aranabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde gıda yardımı da talep edilebilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı sayesinde bir hanenin temel mutfak ihtiyaçları karşılanır. İzmir Belediyesi, yılın hemen hemen her döneminde gıda yardımı yapmakta ve yoksul hanelerin temel ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır.

Belediyenin gıda yardımlarında kuru gıdalar, yağ ve temel mutfak ihtiyaçları yer alır. Aynı zamanda belediye tarafından sıcak yemek ve ekmek yardımları da düzenli olarak yapılmaktadır. Özellikle de Ramazan ayı boyunca İzmir il sınırlarında pek çok aşevi ücretsiz olarak hizmet verir.

Sıcak yemek dağıtımı da kimsesiz ya da yaşlı kimselerin günlük yeme içme ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Bu sayede yoksul ve muhtaç durumda olan herkesin sıcak yemeğe erişimi de sağlanmış olur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde gıda yardımı başvurusu için de ayrı bir sekme yer alır. İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için de muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesine ihtiyaç vardır. İzmir’de ikamet eden ve yoksulluk belgesine sahip olan her vatandaş, gıda yardımı için gerekli olan başvuruyu yapabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için https://www.bizizmir.com/tr/BizdeVariz/GenelBasvuru bu linke ve https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6 bu linke tıklayarak başvuru formunu doldurarak gıda kolisi yardımı yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte yardım kolisi başvuruları da alınmaktadır. Yardım kolisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı içerisinde yer alan bir hizmettir. Bu hizmet ile birlikte pek çok hanenin genel ihtiyaçları karşılanmış olur. Erzak kolisinde mutfak ihtiyaçlarının yanı sıra hijyenik ürünler de yer alır. Hatta talepler doğrultusunda yardım kolisinde giyim ve kırtasiye ürünleri de yer alabilmektedir.

izmir büyükşehir belediyesi gıda yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayram Parası Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram parası Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında binlerce ailelere bayramından hem önce dağıtılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram parası başvurusu için kimlik fotokopisi ve başvuru formu doldurulması gereklidir.

İzmir bayram parası ve İzmir para yardımı başvurusu için https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6 linkine tıklayabilirsiniz. İzmir Büyükşehir bayram parası başvurusu ve sorgulama işlemi 444 44 35 numarası üzerinden yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak yardım parası da talep edebilmek mümkündür. Yardım parası da yoksul ve muhtaç durumda olan kimselere verilen belediye yardımlarından biridir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, her ay düzenli olarak belli miktarlarda nakit para yardımı yapmaktadır. Bu sayede vatandaşların gelirlerine ek bir ödeme yapılmış olur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında aynı zamanda süt yardımı başvuruları da yer almaktadır. Süt yardımı, hamile ya da yeni doğum yapmış annelere verildiği gibi aynı zamanda çocuklara da verilen bir yardımdır. İzmir Belediyesi’ne ait tesislerden her gün günlük taze süt dağıtımı yapılır. Bu hizmetteki amaç bebeklerin ve çocukların daha sağlıklı bir şekilde beslenmesine katkı sağlamaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi süt kuzusu projesi 1 ile  yaş aralığında çocuklar için verilmektedir. Başvuruların bizzat Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü yada 444 44 35 numarası üzerinden yapılması gereklidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile yapılan maddi yardım talebi için de yoksulluk belgesinin ibraz edilmesi gerekir. Aynı şekilde bu yardım talebinde de başvuru formunun eksiksiz doldurulması önem teşkil eder. İzmir Belediyesi, özel olarak sunduğu nakit para yardımlarında daha çok sosyal yardım kartının kullanılmasını teşvik etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım ve para yardımı belediye tarafından belirlenen yada başvuruda bulunan kişilere Vakıfbank aracılığı ile yada daha önce verilmiş sosyal yardım kartına yatırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi kapsamında İzmir il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara yakacak yardımının yanında bir çok sosyal yardımda bulunmaktadır. İzmir kara kış destek paketi ile başka doğalgaz ve yakacak yardımı ile beraber çocuklar üşümesin diye giyecek, mama ve bez yardımı da yapmaktadır.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile yardım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi başvurusunda bulunmak için https://www.bizizmir.com/tr/BizdeVariz/GenelBasvuru linkine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

İzmir Büyükşehir Belediyesi de muhtaç durumda olan vatandaşlara sosyal yardım kartı ile destek olmaktadır. Belediye, 444 40 35 numaralı çağrı merkezi üzerinden sosyal yardım kartı için gerekli olan başvuruyu almaktadır. İzmir Belediyesi, anlaşmalı bankalar aracılığı ile vatandaşlarına her ay kart ödemesinde bulunur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile yapılan bu hizmet için de vatandaşların muhtarlıktan yoksulluk belgesi alması şarttır. Gelir düzeyi asgari ücretin altında kalan kişiler, belediyenin sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilirler.

Sosyal yardım kartı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu mağaza ve marketlerde geçerlidir. Bu kartın hem mutfak giderleri hem de giyim ya da kırtasiye için de harcanması mümkündür.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

İzmir Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi para yardımı için de ilgili mercilere başvuruda bulunmak yeterlidir. Belediyenin ilgili birimleri yapılan incelemelerin sonucunda pek çok haneye nakit para yardımı imkanı sunar. Bu tip nakit para yardımlarından faydalanmak için gelir durumunu bildiren resmi belgelerin beyan edilmesi önemlidir. Aynı zamanda başvuru sahibine ait fotoğrafa ve kimlik bilgilerine de ihtiyaç duyulur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Kiraciyim 4 çocuğum var 7 aylık bebeğim için bez gıda öğrencilerim için kırtasiye malzemesi yardımına ihtiyacımız var teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu