Belediye Yardımları

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Isparta Belediyesi yardım başvurusu sayesinde il sınırlarında ikamet eden kişilerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Isparta Belediyesi, her sene düzenli olarak binlerce haneye yardım hizmeti sunar. Isparta Belediyesi yardım başvurusu kapsamında sunulan bu hizmetler hem maddi hem de erzak yardımları olarak ikiye ayrılır.

Isparta Belediyesi yardım başvurusu için de elbette vatandaşların karşılaması gereken bazı kriterler vardır. Bu rehberde de Isparta Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak edilen tüm detaylar yer alır. Yazımızdan yola çıkarak Isparta Belediyesi yardım başvurusu için harekete geçebilirsiniz.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Isparta Belediyesi yardım başvurusu içerisinde birden fazla yardım kalemi bulunmaktadır. Bu yardımlar da Isparta Belediyesi sosyal yardımları olarak isimlendirilir. Belediye, her sene pek çok muhtaç kişiye yönelik çeşitli alanlarda yardımlar düzenler. Bu yardımlardan bir kısmı geçici büyük bir kısmı ise kalıcı olarak sunulan yardımlardır.

İşte, Isparta Belediyesi yardımları arasında yer alan başlıca hizmetler:

 • Geliri asgari ücretin altında olan kişilere erzak ve nakit para yardımları
 • Pandemiden etkilenen kişilere yönelik maddi yardımlar
 • Karantinada olan kişilere yönelik sıcak yemek ve ekmek yardımları
 • Yaşlı kişilere yönelik bakım ve sağlık yardımları
 • Hasta ya da engelli kişilere verilen yardımlar
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması durumunda verilen yardımlar
 • Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs, tabelet ya da kırtasiye yardımları
 • Kira yardımları
 • Kış mevsimi boyunca verilen yakacak yardımı
 • Bebek bezi, mama ve süt yardımları
 • Yoksul ve muhtaç kişilere verilen sıcak yemek ve ekmek yardımları
 • Doğal afetlerden etkilenen kişilere verilen yardımlar
 • Yangın ya da kaza gibi durumlardan etkilenen kişilere yönelik yardımlar

Bahsi geçen tüm bu yardımlar Isparta Belediyesi yardım başvurusu kapsamında düzenli olarak verilir. Bu sayede Isparta il sınırları içerisinde yaşayan yoksul kimselerin temel ihtiyaçları karşılanmış olur.

Isparta Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Isparta Belediyesi yardım başvurusu sayesinde sunulan yardım hizmetlerinin bazı kriterleri bulunmaktadır. Söz konusu belediye yardımları ise o zaman mutlaka yoksulluk belgesinin de başvuru sürecinde beyan edilmesi gerekir. Yoksulluk belgesi de kişilerin bağlı bulundukları muhtarlık makamından ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Tüm bunların yanında yardım başvurusunda bulunacak olan kişilerin Isparta il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması da şarttır. Isparta Belediyesi yardım başvurusu için talep edilen diğer şartlar da aşağıdaki listede verilmiştir.

 • Asgari ücretin altında bir gelire sahip olmak
 • Aylık gelirin düzensiz olması
 • Kimsesiz olmak
 • Engelli ya da hasta olup maddi durumu yetersiz olmak
 • Şehit ya da gazi yakını olup maddi durumu yetersiz olmak
 • Doğal afetlerden etkilenmiş olmak
 • Pandemi döneminden ekonomik olarak etkilenmiş olmak
 • Öğrenci olup maddi durumu yetersiz olmak
 • Kaza ya da yangın gibi durumlardan etkilenmiş olmak
 • Yaşlı olup maddi durumu yetersiz olmak
 • Evin geçimini sağlayan kişinin ölmesi, askerde ya da cezaevinde olması durumu

Yukarıdaki durumlardan birine sahip olan kişinin Isparta Belediyesi yardım başvurusu yapabilmesi mümkündür.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta Belediyesi yardım başvurusu için yüz yüze olarak görüşme yapılabileceği gibi aynı zamanda online başvuru yöntemleri de izlenebilir. https://isparta.bel.tr/sosyal-yardim-isleri-mudurlugu adresi üzerinden hem yardımlar hakkında bilgi almak hem de başvuru yapabilmek mümkündür.

Isparta Belediyesi de e – belediye giriş sistemi üzerinden yardım başvuru hizmetleri sunar. Aynı zamanda belediye, e–devlet kapısı sisteminden de yardım başvurusu imkanı sunabilmektedir. Isparta Belediyesi yardımlarına e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Isparta Belediyesi vasıtası ile yardım hizmeti alabilmek için ilk önce yardım başvuru belgesinin de doldurulması gerekir. Bunun için de belediyenin yetkili birimleri ile iletişime geçilebilir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Isparta Belediyesi yardım başvurusu konusunda atılacak en önemli adımların başında yardım başvuru formunun doldurulması gerekir. Buna göre de hem yüz yüze hem de online yöntemler izlenebilir. Belediye, başvuru formunda yer alan bilgiler ışığında başvuruları değerlendirme altına alacaktır.

Başvuru formunda sorulan tüm soruların da eksiksiz olarak yanıtlanması gerekir. Aynı zamanda formda yer alan soruların tamamına da doğru yanıtlar verilmesi oldukça önemlidir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Isparta Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri de yüz yüze, online ya da telefon ile yapılabilir. Başvuru sorgulama işlemlerini başvurudan birkaç gün sonra yapmak mümkündür. Yardım başvuruları öncelik durumlarına göre birkaç gün içerisinde açıklanabilir. Isparta Belediyesi, talep doğrultusunda SMS ile de yardım başvurusu neticesini verebilmektedir.

Isparta Belediyesi yardım başvurusu kapsamında sorgulama işlemi yaparken belediyenin resmi web sitesinden de faydalanılabilir. Yardım başvurusunda kimsesiz, engelli ve hasta kimseler her zaman önceliklidir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Isparta Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilgi alabilmek adına belediye tarafından atanmış olan sabit hatlar vardır. Belediye, 0246 211 60 00 sabit hat üzerinden yardım başvurusu hakkında bilgi vermektedir. Bu hattı arayarak yardımlar, başvuru süreci ve başvuru sorgulaması konularında bilgi alabilmek mümkündür.

Aynı zamanda 153 numaralı çağrı merkezi üzerinden de yardımlar hakkında bilgi alabilmek mümkündür. 153 numaralı çağrı merkezi, hem Isparta hem de tüm ülkede geçerli olan bir numaradır.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı

Isparta Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte gıda yardımı talep edebilmek de mümkündür. Belediye tarafından verilen gıda yardımlarında bir hanenin temel mutfak ihtiyaçları yer alır. Genellikle kuru baklagil ve yağ çeşitleri gıda kolisinde yer almaktadır. Buna ek olarak Isparta Belediyesi, kurban eti dağıtımı da yapmaktadır.

Isparta Belediyesi, gıda kolisinin yanı sıra günlük sıcak yemek dağıtımı da yapmaktadır. Özellikle de kimsesiz, hasta ve yaşlı kimselere için sıcak yemek ve ekmek yardımı yapılmaktadır.

Ramazan ve Kurban Bayramı süresince de belediyenin sağladığı gıda yardımları bulunmaktadır. Isparta Belediyesi, süt ve bebek maması dağıtımı ile de sosyal belediyecilik anlayışını benimsemiş olduğunu ortaya koymaktadır.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi yardım başvurusu yaparak gıda yardımı başvurusunda da bulunabilmek mümkündür. Isparta Belediyesi’nin ilgili birimleri ile yüz yüze görüşerek gıda yardımı başvurusunda bulunmak mümkündür. Belediye, kendi resmi web sitesi üzerinden de gıda yardımı başvurusunun yapılmasına izin verir.

Isparta Belediyesi, 153 numaralı çağrı merkezinden de vatandaşlara gıda yardımı konusunda destek olmaktadır. Özellikle de Covid – 19 pandemisi döneminde karantinada kalan kişiler gıda yardımı için bu çağrı merkezini arayabilir.

Isparta Belediyesi Yardım Kolisi

Isparta Belediyesi yardım başvurusu sayesinde direkt olarak yardım kolisine başvuruda bulunmak da söz konusudur. Isparta Belediyesi erzak yardımı sayesinde hanenin temel ihtiyaçları giderilmiş olur. Isparta Belediyesi erzak yardımı başvurusu da hem online hem de yüz yüze olarak yapılabilir.

Isparta Belediyesi, muhtaç durumda olan hanelere hem mutfak hem de hijyen gereçlerini içeren erzak kolileri dağıtır. Aynı zamanda belediye, Ramazan ve Kurban Bayramı süresince de binlerce aileye erzak kolisi sağlar. Belediyenin erzak kolisi yardımları aylık olarak da verilebilmektedir.

Isparta Belediyesi Yardım Parası

Isparta Belediyesi yardım başvurusu sayesinde doğrudan nakit para yardımı alabilmek de mümkündür. Isparta Belediyesi, düzenli olarak nakit para yardımı hizmeti sunan belediyeler arasında yer alır. Yoksul kimselere yönelik sağlanan bu hizmet, kişilerin temel ihtiyaçlarını gidermeye yöneliktir. Para yardımı için de muhtarlıktan alınmış olan yoksulluk belgesinin beyan edilmesi gerekir.

Isparta Belediyesi Süt Yardımı

Isparta Belediyesi yardım başvurusu, henüz düzenli süt yardımını kapsamamaktadır. Isparta Belediyesi, İstanbul ya da Ankara gibi Halk Süt hizmeti sunmamaktadır. Yine de bu belediyenin de süt ve bebek maması yardımları bulunur. Buna göre yeni doğum yapmış annelere yönelik süt yardımları sağlanmaktadır. Aynı zamanda ihtiyaç dahilinde ise bebek bezi ve mama yardımları da Isparta Belediyesi tarafından verilir.

Isparta Belediyesi Maddi Yardım

Isparta Belediyesi yardım başvurusu yaparak maddi yardımlardan da faydalanmak mümkün olacaktır. Belediye, yoksul ve muhtaç kişilere her ay düzenli olarak nakit para yardımında bulunur. Belediyenin sunduğu bu hizmetlerden faydalanmak için de mutlaka yoksulluk belgesinin ibraz edilmesi gerekir.

Maddi yardımlar için yapılan başvurular da belediyenin ilgili birimleri tarafından işleme alınır. Bu tip maddi yardımlarda her zaman kimsesiz ve engelli bireyler öncelik hakkına sahiplerdir.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Isparta Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte sosyal yardım kartı almak için de başvuru yapılmış olur. Bu başvurular da belediyenin ilgili makamlarına yüz yüze yapılabilir. Aynı zamanda Isparta Belediyesi’nin kendi resmi web sitesi üzerinden de yardım başvurusu yapmak mümkündür. Sosyal yardım kartında da vatandaşların aylık olarak harcayacağı bir miktar para vardır.

Sosyal yardım kartı, belediye ile anlaşma olan mağaza ve marketlerde geçerlidir. Bu sayede Isparta il sınırlarında ikamet eden vatandaşların temel mutfak, hijyen ve giyim ihtiyaçları karşılanmış olacaktır.

Isparta Belediyesi Para Yardımı

Isparta Belediyesi yardım başvurusu, aynı zamanda para yardımı için yapılan başvuruları da içine almaktadır. Bu yardımlar da kimsesiz, engelli ve hasta kişiler için öncelikli olarak verilir. Belediye, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için de burs ayarlaması yapmaktadır. Bu sayede belli bir başarı seviyesinde olan öğrencilere aylık ve geri ödemesiz olarak burs imkanı sağlanır. Isparta Belediyesi, her ay binlerce kişiye para yardımında bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu Bedava İnternet