Kripto Paralar

Cryptorobo Nedir?

Cryptorobo nedir, Cryptorobo dolandırıcılığı. Bitcoin’in bir anda yükselişi ile dikkatleri çeken kripto paralar forex sitelerinde yapılan kaldıraçlı alım satım işlemleri ile birçok yatırımcıya yüksek kazançlar sağladı.  Sadece bir günde yatırımcılarının paralarını 10a katlayabileceği bu sistemler birçok kişi için köşeyi dönme umudu olarak görülürken birçok kişinin ise kabusu oldu.

Özellikle kaldıraçlı sistem sunan sitelerde paralarını sadece birkaç saniyede kaybeden kişiler oldukça büyük kayıplar yaşarken yeni ortaya çıkan kripto paralarda kendilerinin bitcoin kadar değerleneceğini vaad ederek yatırımcıların dikkatini çekmeye çalıştı. Ne yazık ki yeni çıkan kripto paraların birçoğu dolandırıcılık yaparak bir anda tüm yatırımcıların parasına konarken piyasaya her geçen gün yeni dolandırıcı para birimleri de çıkmaya devam ediyor.

Cryptorobo Dolandırcılığı

Bunlardan biri olan Cryptorobo özellikle birçok haber sitesinde reklamlarını yayınlayarak kendilerinin ünlü isimler tarafından yapıldığını veya onlarında bu kripto paraları kullandığını iddia ederek yatırımcıların güvenlerini kazanmaya çalışarak birçok kişiyi dolandırdı. Günümüzde sık sık karşımıza gelen Cryptorobo reklamında Rahmi Koç ve Elon Musk gibi isimlerin görselleri kullanılarak sanki gerçekte onlarla röportaj yapmış yada onların sistemde garantör olduğu gibi gösterilerek insanların güvenlerini kazanmaya çalışıyorlar. Böylece sisteme dahil olup henüz düşük fiyattan kripto para alan kişilere birgün bitcoin gibi değerleneceği söyleniyor ama paraları çalınıyor.

Yukarıda paylaştığımız görsel Rahmi Koç beyin adı anılarak sanki onlar ile gerçekten röportaj edilmiş gibi lanse edilmiş bir görsel cryptorobo reklamlarında yayınlanarak insanların dikkati çekilmeye çalışılıyor. Ayrıca habertürk gibi ünlü haber siteleri yada gazete isimleri eklenerek gerçektende gazete yayınlanmış gibi gözüküyor. Bu reklamlar hala birçok haber sitesinde yayınlanıyor ve şuana kadar milyonlarca liralık vurgun yapan bu kişiler hala kripto para dolandırıcılığına Crptorobo ile devam ediyor.

Cryptorobo Nedir?

Borsa yatırımcıları için bir bot hazırladığını ve borsada alım satım yaparak siz yokken dahi size para kazandıran bir kripto para botu olduğunu iddia eden bu sistem sizin sisteme üye olarak para yatırmanızı ve sizin adınıza işlemler yapacağını vaad ediyor. Yani siz 100.000 lira bakiye eklediğinizde Cryptorobo sizin adınıza kripto paralar alarak sistem kaar ettiğinde satacak ve tekrar alacak yine kaar ettiğinde satacak. Böylece siz uyurken dahi sistem çalışmaya edecek. Ancak şuana kadar birçok böyle bot piyasaya çıktı ve hepsi sisteme para yatıran kişilerin parasını çekmelerine izin vermeyerek ortadan kayboldu.

Bu sistemde aynı şekilde başlangıçta yalan bilgiler ile kendi adını duyurdu ve sisteme dahil olmak isteyen kişilere bilgisayarlarını bot programını indirerek üye olmalarını ve hesaplarına para yatırmalarını istiyor. Belkide başlangıçta çiftlikbank veya diğer saadet zincirleri gibi ufak ufak size kazançlar sağlayacak olsa da birgün tüm paranıza el koyarak ortadan kaçacak.Bu yüzden Cryptorobo gibi kripto para firmaları ve botları güvenilirmi diye internette araştırma yapmadan paranızı tanımadığınız sistemlere yatırmanızı tavsiye etmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evet bende böyle bir reklamla ve yazıyla başladım bu işe. Malasef sonu hüsran ve acı. İlk başlarda güzel sözler ve vaatleri ilgi alaka ları sonrada bir anda ortadan kaybolmaları. Bunların hepsi hırsız. Sakın bunlara inanıp ne para yatırın nede işlem yapın. Hiç bir şekilde verdiğinizi geri alamazsın. Çünkü bunları denetleyen veya bunlar için işlem yapacak Türkiyede bir kurum yok. Ve bunlara hala Hükümetimiz bir önlem almış değil. Benim çok yüklü bir param gitti. Hiç bir şekilde karşımda bir muhatap yok. Bırakın aranmamamı mailler bile cevap vermiyorlar. Bunlar kansız adi şerefsiz insanlar topluluğudur. Sana kredi çektirirler güzel kazanma yüklü kazanma vaadiyle sonrada ufak bir hesapta kazanma gösterirler. Para çekme olayında ortada yok oluyorlar. Sakın bunlara inanıp paranızı kaptırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu