Kripto Paralar

Cryptorobo Nedir? Güvenilir Mi? Cryptorobo Dolandırıcılığı

Cryptorobo Nedir? Güvenilir Mi? Cryptorobo Dolandırıcılığı; Cryptorobo dolandırıcılığı. Bitcoin’in bir anda yükselişi ile dikkatleri çeken kripto paralar forex sitelerinde yapılan kaldıraçlı alım satım işlemleri ile birçok yatırımcıya yüksek kazançlar sağladı.  Sadece bir günde yatırımcılarının paralarını 10’a katlayabileceği bu sistemler birçok kişi için köşeyi dönme umudu olarak görülürken birçok kişinin ise kabusu oldu.

Özellikle kaldıraçlı sistem sunan sitelerde paralarını sadece birkaç saniyede kaybeden kişiler oldukça büyük kayıplar yaşarken yeni ortaya çıkan kripto paralarda kendilerinin bitcoin kadar değerleneceğini vaad ederek yatırımcıların dikkatini çekmeye çalıştı. Ne yazık ki yeni çıkan kripto paraların birçoğu dolandırıcılık yaparak bir anda tüm yatırımcıların parasına konarken piyasaya her geçen gün yeni dolandırıcı para birimleri de çıkmaya devam ediyor.

Cryptorobo Dolandırcılığı

Bunlardan biri olan Cryptorobo özellikle birçok haber sitesinde reklamlarını yayınlayarak kendilerinin ünlü isimler tarafından yapıldığını veya onlarında bu kripto paraları kullandığını iddia ederek yatırımcıların güvenlerini kazanmaya çalışarak birçok kişiyi dolandırdı. Günümüzde sık sık karşımıza gelen Cryptorobo reklamında Rahmi Koç ve Elon Musk gibi isimlerin görselleri kullanılarak sanki gerçekte onlarla röportaj yapmış yada onların sistemde garantör olduğu gibi gösterilerek insanların güvenlerini kazanmaya çalışıyorlar. Böylece sisteme dahil olup henüz düşük fiyattan kripto para alan kişilere bürgün bitcoin gibi değerleneceği söyleniyor ama paraları çalınıyor.

Yukarıda paylaştığımız görsel Rahmi Koç beyin adı anılarak sanki onlar ile gerçekten röportaj edilmiş gibi lanse edilmiş bir görsel cryptorobo reklamlarında yayınlanarak insanların dikkati çekilmeye çalışılıyor. Ayrıca habertürk gibi ünlü haber siteleri yada gazete isimleri eklenerek gerçekten gazete yayınlanmış gibi gözüküyor. Bu reklamlar hala birçok haber sitesinde yayınlanıyor ve şuana kadar milyonlarca liralık vurgun yapan bu kişiler hala kripto para dolandırıcılığına Crptorobo ile devam ediyor.

Cryptorobo Nedir?

Borsa yatırımcıları için bir bot hazırladığını ve borsada alım satım yaparak siz yokken dahi size para kazandıran bir kripto para botu olduğunu iddia eden bu sistem sizin sisteme üye olarak para yatırmanızı ve sizin adınıza işlemler yapacağını vaat ediyor. Yani siz 100.000 lira bakiye eklediğinizde Cryptorobo sizin adınıza kripto paralar alarak sistem kar ettiğinde satacak ve tekrar alacak yine kar ettiğinde satacak. Böylece siz uyurken dahi sistem çalışmaya edecek. Ancak şuana kadar birçok böyle bot piyasaya çıktı ve hepsi sisteme para yatıran kişilerin parasını çekmelerine izin vermeyerek ortadan kayboldu.

Bu sistemde aynı şekilde başlangıçta yalan bilgiler ile kendi adını duyurdu ve sisteme dahil olmak isteyen kişilere bilgisayarlarını bot programını indirerek üye olmalarını ve hesaplarına para yatırmalarını istiyor. Beklide başlangıçta çiftlik bank veya diğer saadet zincirleri gibi ufak ufak size kazançlar sağlayacak olsa da bürgün tüm paranıza el koyarak ortadan kaçacak. Bu yüzden Cryptorobo gibi kripto para firmaları ve botları güvenilir mi diye internette araştırma yapmadan paranızı tanımadığınız sistemlere yatırmanızı tavsiye etmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu