Güncel Konular

Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır? | SMS ile BES İptal Etme

Avivasa bes iptali, sms ile avivasa bes iptal etme, beş iptal başvuru formu. Bireysel emeklilik sisteminin amacı nedir? Bireysel emeklilik sisteminden çıkmak mümkün müdür? Bireysel emeklilik sistemi her çalışan için gerekli midir? Birçok kişinin merak ettiği bes hakkında detaylı bilgiler ve besten çıkma süreci hakkında detaylı bilgileri sizler için araştırdık. Avivasa sigorta ile anlaşmalı olan çalışanlar besten cayma hakkını kullanarak bu sistemden hemen ayrılabilirler.

Bireysel emeklilik sistemi, bireylerin aktif çalışma yaşamlarında yaptığı tasarrufların uzun vadeli yatırıma dönüştürülmesi için yapılmış olan bir uygulamadır. Kişiler çalışma yaşamlarında sonra emeklilik hayatını teminat altına alabilmeleri için BES uygulaması getirilmiştir. Bu uygulamaya Avivasa gibi sigorta firmaları aracılığı ile sisteme katılımınız sağlanmaktadır.

Bu sayede kişiler çalışırken, kazandıkları gelirlerinin bir kısmı BES adı altında kesilir ve daha sonra emeklilik halinde bu birikim ve tasarruflar kişiler tarafından kullanılmaya başlar. Bireysel emeklilik sistemi ülkemize her ne kadar 2001 yılında gelmiş olsa da 2003 yılında resmi olarak çalışmaya başlamıştır. Peki, bireysel emeklilik sistemi nasıl iptal edilir? Avivasa bes iptali nasıl yapılır ve başvuru adımları nelerdir yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Avivasa BES İptal Etme

Avivasa ait olan BES sistemine kayıtlı iseniz, birden fazla yol ve yöntem ile bireysel emeklilik sisteminden çıkabilmeniz mümkündür. Cayma hakkını kullanabileceğiniz en kolay yöntemler sms ile veya müşteri hizmetleri ile iptal işlemini gerçekleştirmektir.

Avivasa BES iptal ettirmek için uygulanabilecek yöntemler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Çağrı merkezi aracılığı ile Avivasa bireysel emeklilik iptali
  • İnternet ortamı üzerinden Avivasa BES iptal etme – Form doldurarak bireysel emeklilik iptal işlemi
  • SMS ile avivasa bes iptal başvurusu

Paylaştığımız yöntemlerden herhangi birini tercih ederek siz de, size ait olan bireysel emeklilik durumunu kolay ve hızlı bir şekilde iptal ettirebilirsiniz. Bireysel emeklilik sisteminin amacı, kişilerin ilerleyen hayatlarında onlara güvence saplamaktır. Fakat bu durum kişilere bırakılmıştır. Yani ister bireysel emeklilik sistemine üye olarak devam edebilir isterseniz de Avivasa’ya özgü cayma yöntemlerinden birini seçerek Avivasa BES iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Avivasa Müşteri Hizmetleri ile BES İptali Nasıl Yapılır?

Avivasa üzerinde bireysel emeklilik sistemine dahil olduysanız, bireysel emeklilik sisteminden çıkmanız mümkündür. Bunun için en kolay yöntemlerden biri olan çağrı merkezlerini arayarak BES iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak bes cayma hakkını kullanmak istediğinizi belirtirseniz size hızlıca yardımcı olacaklardır.

Avivasa BES işlemini çağrı merkezi aracılığı ile yapmak istiyorsanız 444 11 11 numarasını telefonunuzdan aramanız gerekmektedir. Çağrı merkezini aradıktan sonra gerekli yönlendirmeleri takip ederek zorunlu bireysel emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra Avivasa sigorta müşterisi olduğunuzu ve bes iptali yapmak istediğinizi belirtin. Sizden bazı bilgiler istenecek ve bes cayma işleminiz başlatılacaktır.

İnternetten Avivasa BES İptal Etme

İnternet üzerinden de Avivasa BES iptal işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle Avivasa’ya ait olan internet sitesine giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza gelen ekran üzerinden bulunan seçeneklerin arasından bireysel emeklilik sisteminin yer aldığı bölüme gelmelisiniz. Buradan hızlı bir şekilde Avivasa bireysel emeklilik iptali isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesine kimlik bilgileriniz ile giriş yapınız ve menüde yazan bireysel emeklilik sistemi butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada avivasa bes iptal etme adımlarını göreceksiniz. Bu ekranda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak sistemden ayrılma talebini sigorta firmasına iletebilirsiniz.

Avivasa BES İptal Formu Nasıl Doldurulur ?

İnternet üzerinden Avivasa BES iptali formuna ulaşarak bireysel emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz. Bunun için öncelikle arama motoruna Avivasa bireysel emeklilik sistemi iptali yazarak sigortanın ilgili cayma sayfasına ulaşabilirsiniz. Avivasa resmi sitesine giriş yaptıktan sonra karşına gelen form üzerinde yer alan gerekli bilgileri doğru bir biçimde doldurarak Avivasa’ya gönderebilirsiniz.

Kısa süre içerisinde sistemde yer alan telefon numaranıza bireysel emeklilik iptal işlemi ile ilgili kısa mesaj alacaksınız. Bu şekilde bireysel emeklilik sisteminden rahat bir şekilde ayrılabilirsiniz. Genellikle bes iptal işlemi 2 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Avivasa BES Güvenli Midir?

Avivasa ile yaptıracağınız bireysel emeklilik sistemine katılımlarınız Sermaye Piyasası Kurumunun denetimlerine tabi olmaktadır. Yani bu şekilde devlet güvencesinden bahsetmek mümkündür. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı da özellikle bireysel emeklilik sistemi için özel olarak Emeklilik Gözetim Merkezleri kurmuştur. Bu şekilde işleyiş kusursuz ve düzenli bir şekilde işlemektedir.

Kişiler işe başladıklarında bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak katılırlar. Diledikleri zaman ise yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Avivasa bes iptal etme yöntemlerinden herhangi birini seçebilir ve sistemden ayrılabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu