TOKİ Ankara’da Konut Şatışını Duyurdu

  TOKİ Ankara’da Konut Şatışını Duyurdu
  Yayınlama: 27.05.2024
  A+
  A-

  Ev sahibi olmak isteyenler için müjdeli haber geldi. TOKİ Ankara Bilkentte kura ile 113 tane daire satışına başladı. Bir çok ilde konut sayısını arttırmayı hedefleyen TOKİ son dakika açıklaması ile Ankara’da 113 Tane daireyi kura ile satışa çıkardı.

  Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler 2+1 ve 3+1 daireler arasından seçim yaparak ev sahibi olmaları mümkün. 2+1 Daireler 1.600.000 TL başlarken 3+1 daireler ise 1.800.000 TL satışa çıkarıldı.

  % 25 peşin 120 ay taksitler satışa sıunular TOKİ konuları 9100 TL’den başlayan taksitlere satılıyor.

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ANKARA İLİ, BEYPAZARI  İLÇESİ, 2. ETAP 428 ADET KONUT PROJESİ kapsamında 113 adet konut  KURA  Yöntemi ile satışa sunulacaktır.

  TOKİ Ankara Konut Şatış Bilgileri

  Ankaara’da TOKİ tarafından yaapılacak toplamda 428 dairen ilk etapta 113 tanesi satılacak. İşte satış bilgileri;

  Satışa Sunulan Konut Sayısı : 113
  Satış Yönetimi: Kuralı Satış
  Satıcı: Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (İdare)
  Adres: Bilkent Plaza, B1 Blok, 06800, Bilkent, Ankara
  Başvuru tarihleri: 03 Haziran-14 Haziran 2024 (E-devlet başvuruları 13 Haziran 2024 tarihinde sona
  erecektir)
  Başvuru Bedeli: 2.000 TL
  Başvuru Yapılacak Banka Şubesi: T.C. Ziraat Bankası AŞ. Ankara Beypazarı Şubesi üzerinden
  başvuru yapılabilecektir.
  Başvuru alınacak konut tipleri: (2+1) ve (3+1)
  Kura Tarihi: 26 Haziran 2024
  Sözleşme İmzalanacak Banka Şubesi: T.C. Ziraat Bankası AŞ. Ankara Beypazarı Şubesi
  Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 01-05 Temmuz 2024
  Yedek Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 09-12 Temmuz 2024 (Asil hak sahipleri
  sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için)

  Sözleşme aşamasında mutlaka aşağıda istenen belgelerin teslim edilmesi gereklidir.

  TOKİ Ankara Konut Başvurusu

  TOK Ankara Konut Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • İkametgâh ilmühaberi (Ankara ilinde 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ettiğine dair) veya il nüfusuna kayıtlı ise nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olacaktır.
  • Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname

  TOKİ Ankara konut satış ilanını incelemek için https://www.toki.gov.tr/satis/files/projects/20240521T0949317040.pdf linke yklayabilirsiniz.

  TOKİ Ankara Taksitli Konut Şatışı Detayları

  • Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde 26 Haziran 2024 tarihinde saat: 11.00’de İdaremiz hizmet binasında seyircisiz olarak noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” İdarenin kararı doğrultusunda kura çekilmeyebilir ve başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılabilecektir.
  • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Tüm başvurular kura tarihinden önce TAKBİS Sisteminden kontrol edilmektedir)
  • Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.
  • Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır. (Tüm başvurular kura tarihinden önce kontrol edilmektedir)
  • Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, 03-14 Haziran 2024 tarihleri arasında, yetkili Banka Şubesine başvuru bedelini ödeyerek, “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” imzalayacaklardır
  • Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan asil hak sahipleri; peşinat bedelinden başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 01-05 Temmuz 2024 T.C. Ziraat Bankası Ankara Beypazarı Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.
  • Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar olması halinde 09-12 Temmuz 2024 tarihlerinde, yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.
  • Kura sonucu belirlenen asil ve yedek hak sahiplerinden sözleşme imzalama aşamasında istenilen belgeleri ibraz edemeyenler haklarını kesinlikle kaybedeceklerdir.

  TOKİ Ankara Konut Başvurusu

  TOKİ Ankara 113 konut başvurusu şahsen banka şubesine giderek yapılmaktadır. Başvuru Yapılacak Banka Şubesi: T.C. Ziraat Bankası AŞ. Ankara Beypazarı Şubesi üzerinden başvuru yapılabilecektir.

   

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.