KrediGO Nedir ? ve Avantajları Nelerdir ?

KrediGo nedir ve KrediGo avantajları nelerdir? QNB Finansbank’ın anında kredi veren uygulamasına 2021 için nasıl başvuru yapılabilir?

Bugünkü konumuz Kredi Go ve avantajlarından faydalanacağımızı anlatmaya çalışacağız.

KrediGo Nedir?

Kredigo QNB Finansbank tarafından android veya ios yazılımlı telefonlarınıza yüklenen uygulamadır. Bu uygulama sadece kredi amaçlı geliştirilmiştir. Bu yüzden böyle bir uygulamayı çıkartan banka finans bank dır. Bankalar yıllardır internet’ten kredi başvurusu almaktalar ama KrediGo uygulaması ilk defa sadece kredi için geliştirilmiştir.

KrediGO Nedir ? ve Avantajları Nelerdir ?

KrediGO Nedir

KrediGo Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

Bilindiği üzere internet bankacılığı aracılığıyla kredi veriyorlar kredigo uygulamasının farkı google play store ve App store den indirebiliyorsunuz. Daha önce Bankalar tarafından kullanıma sunulmuş mobil uygulamalarla kredi başvurusu yapılıyordu ama bu Finansbank’ın krediGo uygulamasıyla sadece kredi işlemlerini yapıyoruz. Google store yada App store mağazanızdaki arama bölümüne KrediGo yazarak bu uygulamayı indirip kurabilirsiniz.

KrediGo uygulamasında hangi işlemleri yapabilirim? 

Finansbank’ın kredigo uygulamasını sadece finansbank müşterileri değil herkes kullanabilir ama anında finansbank müşterisiyseniz anında kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer finans bank müşterisi değil de başka bankanın müşteriyseniz yakınınızdaki herhangi bir finansbank şubesine giderek kredinizi kendi hesabınıza aktararak kredinizi kullanabilirsiniz. Şimdi bu kredigo uygulamasıyla neler yapabileceğimizi inceleyecek olursak;
a- KrediGo uygulamasıyla istenilen kredi fiyatını belirliyorsunuz gerekli bilgileri dolduruyorsunuz böylelikle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
b- KrediGo uygulamasında kredi başvurularınızın durumlarını gözlemleyebilirsiniz ve kullandığınız krediye ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
c- KrediGo uygulamasında Kredi hesapla bölümünü göreceksiniz,istediğiniz fiyat ve taksitlerin hesaplamalarını yapabilirsiniz.
d- KrediGo uygulamasıyla toplam geri ödeme fiyatınızı ve aylık ödeyeceğiniz taksit fiyatlarınızı görebilirsiniz.
e- KrediGo uygulamasında kredi doktorum bölümü vardır bu bölüme girerek krediniz için aklınıza takılan birçok sorunuzun cevabınızı bulabilirsiniz.
f-  KrediGo uygulaması için danışmanlardan gereken yardımı alabilirsiniz.

Bir kredi başvurusu yaptığımızda kredi notuna ve risk raporları incelenip faiz oranlarına göre değerlendirildiğini daha önceki makalelerimizde anlatmıştık.Yani iyi bir kredi notunuz varsa kredigo uygulamasında yapacağınız kredi başvurusuyla hemen krediye sahip olabilirsiniz. KredGo uygulamasında ihtiyaç kredisi başvurunuzu aşağıdaki tabloyu inceleyerek hesaplamalarınızı ona göre yapabilirsiniz.

KrediGo uygulamasıyla mesela 30,000 liralık kredi başvurusu yaptığımızda 1,29 faiz oranı hesaplamalarına göre 2 yıl yani 48 ay vade ile 890 liralık taksitlerle ödediğinizde toplam olarak 47.720 lira geri ödüyorsunuz. Tabii bu eklentilerle değişkenlik gösterebilmektedir. KrediGo uygulamasında kredi başvurularınızı incelediğiniz menüde T.C Kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve cep telefonu numaranızı girerek kredinizi sorgulayabilirsiniz. KrediGo ile almış olduğunuz kredileri çağrı merkezlerine yada ATM üzerinden ödeyebilirsiniz. KrediGo uygulamasında başvurular müşterilerin kredi skoruna göre değerlendirilmektedir.Bu durumda kredi skoru nedir? dediğinizi duyar gibiyiz hemen açıklayalım; kredi skoru, müşterilerin ödemelerine göre verilen puanlama sistemidir.Kredi skorun düşük olursa başvurularınızın onaylanması sıkıntıya düşer.

KrediGo İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Kredigo uygulamasını android telefonlar için play store ios yani apple yazılımlı telefonlarda app store mağazasının arama çubuğuna yazıp araıyorrsunuz.İndirdiğiniz uygulamayı kuruyorsunuz ve kredi başvurusunu hiç beklemeden yapıyorsunuz.

KrediGo ile İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

KrediGo kredi işlemlerinizi telefonunuz üzerinden yapabileceğiniz bir uygulamadır. Yani herhangi bir kredi şekli yada kampanya değildir. Bu konuda herhangi bir yanılma olmasın. Şimdi kredigo uygulamasıyla başvuracağınız ihtiyaç kredisinin şartlarını inceleyelim.
a- İhtiyaç kredisi tahsis konusunda banka tarafından hayat sigortası istenmektedir.
b- Hayat sigortanızı Finansbank tarafından düzenlerseniz yukarıdaki tabloya göre yaklaşık olarak 47 yaşındaki kişiye göre prim tahsil edilecektir.
c- İhtiyaç kredisi için tahsil edilen tüm faiz,vergiler ve kredi tahsis ücreti yıllık toplam maliyet oranına dahildir.
d- Hayat sigortası primi yıllık maliyet oranına dahil değildir.
e- Taksit ödemeleri 1 ay yani 30 gün arayla yapılmak zorundadır.
f-  Finansbank piyasa şartlarına göre;
 –  Kampanya şartlarında ve faiz oranlarında değişiklik yapma hakkına ve yetkiye sahiptir.
 –  Başvurulan kredileri değerlendirme hakkına ve yetkiye sahiptir.
 –  Uygun görmediği kredileri reddetme hakkına ve yetkiye sahiptir.

KrediGo uygulamasını yukarıda anlattığımız şekilde indirin bazı mobil mağazalarda uygulamanın adına benzeyen uygulamalar görebilirsiniz. Mesela KrediGo yerine KredG yada benzer isimlerde uygulamalar görebilirsiniz buna dikkat edebilirsiniz. Bu uygulama ilgili tüm gereken bilgi ve detayları www.qnbfinansbank.com/krediler/ihtiyac/kredigo/default.aspx adresinden öğrenebilirsiniz. Yani görüyoruz ki bu uygulama ile nerede olursanız olun oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapıp onaylandığı takdirde tüm kredi işlemlerimizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Günümüz teknoloji devri ve devrin mucitleri ürettikleri icat ve yazılımlarla her şeyi elimizin altına getiriyorlar.

KrediGo ile ilgili yazdığımız bu içerik dışında ÖTV Nedir? Engellilerde ÖTV İndirimi konusu da ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir