Anasayfa / Kargo Takip / PTT Kargo Takip – PTT Kargom Şu Anda Nerede ?

PTT Kargo Takip – PTT Kargom Şu Anda Nerede ?

PTT kargo takip sistemi sayesinde kargonuz’un nerede olduğu ve ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen hepimizin kargo ile işi olmuştur. Verdiğimiz ürün yada paketleri takip etmek isteyebilir, nerede olduğu ve ne zaman yerine ulaşacağı hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliriz. Bunun için ptt kargo takibi yapabilir, size sunulan kolaylıklardan ücretsiz ve hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Çok eski tarihe dayanan kurulum yılının 1840’tan bu güne en iyi hizmetleri veren PTT sayesinde kolaylıkla ve çok ucuz miktarlara eşya veya dosya, belge gibi kargoyu teslim ederek kısa zaman içinde yerine ulaşmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra uzun yılların verdiği tecrübe ve güvenilirlik ile en çok tercih edilen taşıma araçlarından birisi olarak günümüzde faaliyet göstermektedir. Verdiğimiz ürün veya taşınabilirler’i güvenli bir şekilde teslim eder ve sizleri büyük bir yükün altından kurtarır.

Gelişen teknolojiye devamlı ayak uydurmakta ve yenilikleri ile vatandaşların daha hızlı işlem yapmasını sağlamakta, her türlü hizmetten özel firmalara göre daha hızlı ve kolaylık sağlamaktadır. Yılların verdiği birikim ve tecrübe ile adını sık duymaya alıştığımız, para transferi, fatura ödemeleri, posta ve daha bir çok dalda hizmet vermeyi sürdürür iken yakın zamanda kredi alternatifi’de sunmaya başlamıştır. Çoğumuzun sık olarak gittiği PTT şubeleri sayesinde fazla işlem ücreti vermeden tüm işlerimizi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bunun için aralıksız hizmet veren bu kurumun adının sıkça değiştiği’de eskilerden aklımıza gelen bazı konulardan birisidir. Son olarak ismini Posta ve Telgraf Anonim Şirketi olarak hatırladığımız PTT, 6475 sayılı kanuna göre adını almış bulunmaktadır.

PTT Kargom Nerede ?

Taşımacılık olarak’ta tüm Türkiye genelinde bulunan illerde hizmet veren PTT Kargo sayesinde göndermek istediğimiz eşya yada diğer taşınabilir mallarımızı kolaylıkla istediğimiz bir adrese gönderebiliriz. Kargoyu verdikten sonra geciktiğini düşünüyor yada nerede olduğunu merak ederek PTT kargom nerede kaldı ? dediğiniz zamanlarda ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ve diğer alternatif yöntemler bulunmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken PTT’nin kendi resmi web sitesi olan http://ptt.gov.tr adresini ziyaret ederek size sunulan onlarca seçeneklerden birisi olan gönderi takip bölümünden hızlıca kargonuz’un nerede olduğunu öğrenebileceksiniz. Eğer İnternet kullanmıyor iseniz diğer alternatif öğrenme araçlarından birisi’de müşteri temsilcileridir. Günün her saatinde sizlere yardım etmek için bulunan müşteri hizmetlerini 444 1 788 numarasından arayarak tüm öğrenmek istediğiniz konular hakkında detaylıca bilgiler alabileceksiniz. Her hangi bir sorun yaşamanız durumunda arayabileceğiniz bir diğer numara’da 0 312 509 50 00 ( PTT Genel Müdürlüğü ) telefon numarasıdır. Bu numara sayesinde isteklerinizi, şikayetlerinizi ve tüm sorunlarınız ile ilgili başvuruları yapabilir, kısa zaman içerisinde size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kargo Fiyatı Nasıl Belirlenir ?

PTT ile bir ürün yada bir eşya göndermek istediğinizde sizden gideceğiniz yerin mesafesi için farklı bir tutar istenmemekte. Göndereceğiniz ürünün kilosu ve ebatlarına göre sizlere bir fiyat çıkartılır ve paketiniz güvenli bir şekilde adrese teslim edilir. Bir çok kolaylık sağlayarak hem hızlı, hemde daha ucuz maliyet ile kargonuzu teslim etmelerinin sizlere büyük avantajları olacaktır. Her hangi bir paketiniz veya göndereceğiniz bir ürününüz var ise kesinlikle tavsiye edeceğimiz kurumlardan birisi PTT’dir. Verdiğiniz eşyanız’da aklınız kalmayacak, kargonuz’in içi özel eşyalarınız olmasına karşın açılmayacak ve adrese hızlıca teslim edilecektir. Titiz bir çalışma yürüten memurlar sayesinde sizlerde güvenli bir şekilde kargo gönderimi yapmanın keyfini daha ucuza çıkartmak için PTT’yi tercih etmeyi unutmayınız.

Bunların yanı sıra sizlere sunulan diğer hizmetlerden birisi’de araç sahiplerinin sıkça yaşadığı HGS bakiyesi yükleme sorununa çözüm üreten HGS yüklemesi yapılmasıdır. PTT’lerden hem HGS alabilir, hemde içine istediğiniz miktarda para yatırarak geçişlerde cezalı duruma düşmekten kurtulabilirsiniz. Gişelerin çoğundan kaldırılan HGS yükleme alanlarına alternatif ve en hızlı yöntem olarak kullanılan PTT şubelerinden tüm mesai saatleri içerisinde yeni başvuru yapabiliyor, aynı zamanda kredi yükleyebiliyorsunuz. Ekstra özelliklerinden bir kaçı ise fatura ödeme, vergi borcu ve trafik cezası ödeme gibi alternatif seçeneklerde PTT sayesinde ayağınıza kadar geliyor. Bulunduğunuz semt veya ilçeye en yakın PTT şubesini aramak ister iseniz yapmanız gereken tek şey hemen Google haritalardan bulunduğunuz bölgeye en yakın PTT ‘nin nerede olduğuna bakmak ve adres tarifinden ister yürüyerek, ister özel aracınızla hızlı ve kolaylıkla ulaşmak olacaktır.

Faydalanabileceğiniz tüm işlemler için arayabileceğiniz PTT müşteri hizmetleri sayesinde sorunlarınız ortadan kalkacak ve ister online olarak, ister iseniz direk her hangi bir şubeye giderek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT müşteri şifreniz ile İnternet ortamından hesabınıza girebilir, yapmak istediğiniz tüm işlemleri oradan’da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında uğur Gülal

Bankalar ile olan meraklarımı, sorularımı ve tartışma konularımı bir araya toplayarak cevap bulduğum, kredi ve bankaların hakkında detaylı bilgiler edinerek diğer insanlara bilgi vermek amacı ile çalışmalarını sürdüren bir genç beyin. Her zaman bilginin paylaştıkça güzel olduğunu söyleyen ve insanları yararlı bilgiler ile sevindirmek isteyen bir yapıya sahip olduğumu'da ayrıca belirtmek isterim.

İlginizi Çekebilir

KrediGO Nedir ? ve Avantajları Nelerdir ?

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü konumuz kredigo ve avantajlarından faydalanacağımızı anlatmaya çalışacağız. Kredigo finans bank tarafından android …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir